1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej.

2. Młodzież z oazy rozprowadza przed bazyliką własnoręcznie zrobione różańce i mydełka. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na formację wakacyjną.

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. Centralna uroczystość pod przewodnictwem ks. prof. Mariana Nowaka rozpocznie się o godz. 10.30 w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Następnie procesja do czterech ołtarzy. Uroczystość zakończy się na terenie naszego sanktuarium. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych prosimy, by udały się bezpośrednio do Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji.

5. Proszę o przygotowanie dwóch ołtarzy: pierwszy na dużych schodach przy ul. Lubelskiej – Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, drugi przed bazyliką Wspólnota Wolni w Chrystusie.

6. Wieczorem w Boże Ciało zapraszamy do amfiteatru w Kumowej Dolinie, gdzie o godz. 19.30 rozpocznie się koncert uwielbienia z zespołem Good God pod nazwą Imię Jezus.

7. W czasie długiego weekendu zapraszamy na spacer po sanktuarium. Warto zobaczyć nowo otwarte XVII-wieczne piwnice klasztorne, krypty czy rozległą panoramę Chełma i jego okolic z tarasu widokowego na dzwonnicy. Wielu Chełmian jeszcze nie widziało. Spragnionych i utrudzonych zapraszamy zaś do skorzystania z oferty kawiarenki.

8. Chłopców ze szkoły podstawowej zwłaszcza z klas III zachęcamy do wstąpienia w szeregi służby liturgicznej. Zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 12.00 w sali nr 4. w podcieniach za kawiarenką. Służba liturgiczna jest pomocą w wychowywaniu dzieci a także w formacji duchowej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i wszystkie złożone w ostatnim czasie. Wszystkie dary przeznaczone są na spłatę długu za malowanie bazyliki.

10. W sobotę 8 czerwca w Żmudzi odbędzie się X Zlot Motocyklowy. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św., po której nastąpi błogosławieństwo motocykli, następnie zaplanowano przejazd i koncert. Zapraszamy wszystkich motocyklistów i sympatyków dwóch kółek. Szczegóły na plakacie.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom, Pielgrzymom oraz Rodzinom przyjmującym Kopię Ikony Matki Bożej Chełmskiej szczęśliwego tygodnia i opieki Maryi.