1. Od wczoraj Kopia Ikony Matki Bożej Chełmskiej nawiedza Parafię pw. Trójcy Świętej w Krasnymstawie.

2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha św. - początek publicznej działalności Kościoła.

3. Gościmy w naszej wspólnocie ks. prof. Krzysztofa Grzesiaka, dyrektora Szkoły Organistowskiej w naszej Archidiecezji. Dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym. Po Mszy św. przed bazyliką będzie zbierał ofiary do puszki na funkcjonowanie tej ważnej instytucji.

4. Jutro święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

5. Biały Tydzień dla dzieci to codzienna Msza św. o godz. 16.00.

6. Jutro odpust w Parafii w Brzeźnie. Suma odpustowa o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

7. We wtorek zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Początek po Mszy św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem nieustannie przez dobę. Adoracja zakończy się w środę o godz. 17.00. Modlitwa, zwłaszcza nocą, wymaga większej ofiary, tym bardziej może więc być owocna. Zapraszamy do uczestnictwa w niej w intencji naszego narodu o zachowanie nas od wojny.

8. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i modlitwę uzdrowienia poprowadzi ks. Paweł Gołofit.

9. Chełmskie Centrum Ewangelizacji z okazji zbliżającego się Dnia Matki zaprasza mamy i dorosłe córki na spotkanie, które odbędzie się 23 maja o godzinie 17:00 w sali różańcowej. Nie zabraknie czasu na rozmowę przy kawie i cieście oraz warsztatów rękodzieła. Koszt udziału to 20 zł od osoby. Zapisy na stronie www.chce.info.

10. W piątek rozpocznie się trzydniowa pielgrzymka przewodników sanktuaryjnych do Janowa, Mielnika, Białowieży, Sokółki, Drohiczyna.

11. Narzeczonych, którzy myślą o sakramencie małżeństwa serdecznie zapraszamy na nauki przedmałżeńskie przez dwa najbliższe weekendy. Początek 24 maja. Zapisy osobiście, telefonicznie lub mailowo w kancelarii parafialnej.

12. Spotkanie przed pielgrzymką do Włoch odbędzie się 08 czerwca w sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy.

13. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, wszystkim zaś Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium oraz rodzinom, które przyjęły już Ikonę Matki Bożej Chełmskiej w swoich domach, szczęśliwego tygodnia pod opieką Maryi.