1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się okres wielkanocny. Przypominamy więc o przykazaniu kościelnym: Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą. Od dzisiaj mamy dwa już dwa konfesjonały zamykane w Bazylice. Jeden tam gdzie dotychczas, drugi prawej stronie wejścia głównego.

2. Gościmy dziś w naszym sanktuarium ks. kan. Grzegorza Kolasę, proboszcza w Borowicy, jednej z najmniejszych parafii naszej archidiecezji, a mimo wszystko dzięki jego operatywności dzieje się wiele w wymiarze duchowym i materialnym. Dziś dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym, prosi o modlitwę i wsparcie materialne przez złożenie ofiary do puszki

3. Dziś Mszą św. o godz. 16.00 zainaugurujemy w sanktuarium XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście, organizowane przez Civitas Christiana. Po Eucharystii zapraszamy na VIII Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy z Góry Chełmskiej do Parafii pw. Świętej Rodziny pod hasłem: ZJEDNOCZENI: DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY. Jesteśmy znowu w szczególnym czasie, kiedy w naszej ojczyźnie trwa próba zamachu na życie i wolność poczętego dziecka, tłumaczona wolnością dorosłych. Z coraz większym niepokojem obserwujemy tendencje do pomniejszania znaczenia polskiej rodziny, promowania rozwiązłości, związków partnerskich, w tym również bez żadnych zobowiązań. Potrzeba naszej aktywności i zjednoczenia się wszystkich, którzy wierzą, że rodzina ma być silna Bogiem. Przyjdź zatem i weź udział w tym publicznym wyznaniu wiary! Przybądźmy całymi rodzinami i pokażmy, że Chełm jest za życiem i świętością. Zabierzmy ze sobą flagę lub zróbmy transparent z hasłem promującym życie.

4. W związku z Dniami Kultury Chrześcijańskiej zachęcamy do skorzystania z oferty ich organizatorów – propozycje atrakcyjnych przedsięwzięć znajdują się na plakatach. Ufamy, że tym roku znajdą one szersze grono odbiorców. Warto zainteresować się min takimi propozycjami. Jutro o godz. 12.00 projekcja filmu pt.” Błogosławiona” i spotkanie z reżyserką, we wtorek o godz. 11.00 projekcja filmu „Powołany”, w środę o godz. 18.30 film dokumentalny pt. ”Miało nie żyć”. W czwartek o godz. 18.30 w podcieniach przy Kawiarence wykład Pani Krystyny Mart na temat „Słowo i obraz. Symbolika chrześcijańska”, w sobotę o godz. 18.00 film pt. „Prorok”.

5. Jutro zapraszamy na pierwszy w tym roku różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony. Przypominamy, że o godz. 17.30 Msza św., w czasie której czytane będą intencje, następnie nabożeństwo fatimskie i procesja z lampionami w naszym rosarium. Zakończenie w bazylice odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Naszą modlitwę różańcową ofiarujemy za Polskę jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Michał Myśliwiecki.

6. W sobotę będziemy przeżywali uroczystość I Komunii Świętej - o godz. 9.00 - Szkoły Podstawowej nr 1, o godz. 11.00 - Szkoły Podstawowej nr 5, a o godz. 13.0 dla dzieci ze Szkoły Arka. Przez cały kolejny tydzień dzieci będą uczestniczyły w tzw. Białym Tygodniu. Spowiedź dzieci i rodzin w piątek od godz. 15.30.

7. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość rocznicy I Komunii św. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 18.00.

8. Wspólnota Wolni w Chrystusie za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 poprowadzi modlitwę uwielbienia. Zapraszamy!

9. W Parafii pw. św. Ducha odpust. Suma o godz. 12.00. Ksiądz Proboszcz zaprasza.

10. Po zakończonych pracach w bazylice wracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Dziękujemy wszystkim, którzy przybywają na modlitwę, są wyznaczone dyżury dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków, w godzinach południowych dyżury grup formacyjnych, osoby które składały intencje by je umieścić w kuli ziemskiej ołtarza adoracji również deklarowały obecność na modlitwie. Mimo tylu zabiegów nie zawsze to działa. Jest czas zwłaszcza godzin południowych, że Pan Jezus jest sam. Tak nie może być i tak być nie powinno. Stać nas na to by w ponad 10 tys. wspólnocie zaradzić temu. Mamy zatem kolejną propozycję by to zmienić. Potrzeba 56 osób w tygodniu na godzinny dyżur modlitewny. W ciągu miesiąca 4 razy. Osoby, które chciałby podjąć się takiej służby podjąć prosimy o zapisanie się przy wyjściu z bazyliki. Tam też można uzyskać więcej informacji.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Gościom, Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom naszego sanktuarium oraz Rodzinom, które w swych domach przyjęły już Kopię Cudownej Ikony, szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.