1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim (ponad czterdziestu) osobom, które zaangażowały się w sprzątanie bazyliki po malowaniu. To było niesamowite. Wdzięczni też jesteśmy niezawodnym, zawsze dyspozycyjnym i bezinteresownym od lat naszym elektrykom - Wiesławowi i Tadeuszowi Krawczyńskim.

2. Zostało jeszcze trochę prac kosmetycznych i wykończeniowych, m.in. wymiana pękniętych szyb oraz założenie otwieranych okien w wieży nad kopułą, by wyeliminować tworzące się tam zawilgocenia i pleśń. Całkowity koszt naszej inwestycji wynosi 410 tys. złotych. Do spłaty zostało nam jeszcze 130 tys. Ufamy, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu poradzimy sobie z tym zadaniem. W związku z tym dziś po każdej Mszy św. Rada Parafialna rozprowadza przed bazyliką cegiełki na spłatę długu. Są to pendrive z nagraniem Godzinek i 20 pieśni o Matce Bożej Chełmskiej w wykonaniu naszego organisty - Arkadiusza Kosteckiego. Nośnik jest w formie karty magnetycznej z nadrukiem naszej bazyliki. Koszt takiej cegiełki od 50 zł wzwyż. Do nabycia w cenie 25 zł - również jako cegiełki - są CD z muzyką organową wydane w ubiegłym roku z racji 75. rocznicy zainstalowania w bazylice organów. Serdecznie zachęcamy!

3. Trwają nabożeństwa majowe, na które zapraszamy dziś i każdego dnia o godz. 17.30. Jeśli nie możemy być, zadbajmy o tę modlitwę indywidualnie. Przyprowadzajmy dzieci! Zapraszamy młodzież!

4. Wyjątkowo jutro a nie we wtorek zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do powstałego przy naszym sanktuarium Koła Przyjaciół Radia Maryja. Msza św. o godz. 18.00, po niej spotkanie w bibliotece w podcieniach.

5. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy o modlitwę za młody Kościół.

6. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. kan. Stanisława w dniu Jego imienin, prosząc o wypełnienie się Woli Bożej w życiu. Zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów odpust, suma o godz.12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

8. Mszą św. o godz. 16.00 zainaugurujemy w sanktuarium XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście, organizowane przez Civitas Christiana. Po Eucharystii zapraszamy na VIII Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy z Góry Chełmskiej do Parafii pw. Świętej Rodziny pod hasłem: ZJEDNOCZENI: DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY. Jesteśmy znowu w szczególnym czasie, kiedy w naszej ojczyźnie trwa próba zamachu na życie i wolność poczętego dziecka, tłumaczona wolnością dorosłych. Z coraz większym niepokojem obserwujemy tendencje do pomniejszania znaczenia polskiej rodziny, promowania rozwiązłości, związków partnerskich, w tym również bez żadnych zobowiązań. Potrzeba, Bracia i Siostry, naszej aktywności i zjednoczenia się wszystkich, którzy wierzą, że rodzina ma być silna Bogiem. Przyjdź zatem i weź udział w tym publicznym wyznaniu wiary! Przyjdźmy całymi rodzinami i pokażmy, że Chełm jest za życiem i świętością. Zabierzmy ze sobą flagę lub zróbmy transparent z hasłem promującym życie.

9. Wszystkim, którzy dawno nie byli u spowiedzi, przypominamy, że przykazanie kościelne mówi o obowiązku jej odbycia przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym.

10. Już po raz kolejny organizowany jest Papieski Rajd Rowerowy. Informacje szczegółowe umieszczone są na plakacie.

11. Osoby które wybierają się na pielgrzymkę do Włoch, prosimy o uzupełnienie danych oraz wpłatę ostatniej raty do 22 maja. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 maja o godz. 19.00.

12. Tradycyjnie zapraszamy do kawiarenki na kawę i dobre ciastko. Otwarte są również dzwonnica i krypty.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom, Pielgrzymom do naszego sanktuarium oraz wszystkim rodzinom, które przyjęły już peregrynujący obraz Matki Bożej Chełmskiej, życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Maryi.