Ogłoszenia duszpasterskie - 15.03.2020r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

 

 

Zmiany zasad obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Chełm

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się zaleceniami Premiera Rzeczypospolitej Polskiej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, Prezydent Miasta Chełm ustanawia, że od poniedziałku 16 marca do 25 bm. wszelkie wnioski podlegające załatwieniu w Urzędzie Miasta Chełm należy składać za pośrednictwem wystawionych urn. Jednocześnie zwraca się do mieszkańców z prośbą, aby w tym czasie ograniczyli wizyty w Urzędzie Miasta i podległych mu jednostkach do niezbędnego minimum. Przedsięwzięte środki ostrożności zostają wprowadzone w trosce o zdrowie zarówno mieszkańców miasta Chełm, jaki pracowników urzędu.

 

1. Ze względu na powagę sytuacji, w jakiej znalazł się świat w obliczu epidemii koronawirusa, przypominamy o stosowaniu się do poleceń osób i instytucji odpowiedzialnych za nasze zdrowie i życie. Brońmy się też, abyśmy nie popadli w panikę. Jednocześnie dla nas, ludzi wierzących, jest to wołanie Nieba o wierne trwanie przy Bogu i Jego Matce Maryi w modlitwie i nawracaniu się. Wzywam wszystkim ochrzczonych do praktyk religijnych - modlitw i spowiedzi. Codziennie podczas Mszy św. kapłan jest obecny w konfesjonale, a do czwartku dodatkowo od godz. 20.00 do 21. Do czwartku też potrwa rozpoczęta w środę modlitwa różańcowa z litanią do Matki Bożej Chełmskiej przed Najświętszym Sakramentem i z indywidualnym błogosławieństwem, na którą zapraszamy codziennie na godz. 20.00. Po zakończonej nowennie od piątku każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – kapłani będą odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami. Tak będzie codziennie do czasu odwołania stanu zagrożenia jak będziemy po każdej Mszy św. śpiewali suplikacje.

2. Dziś zamiast homilii jest nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej Chełmskiej.

3. Zachęcamy do podjęcia modlitwy Nowenna Pompejańska w intencji ochrony naszej Ojczyzny.

4. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Każdego dnia z wyjątkiem środy kiedy nie pracuje kancelaria będzie wyznaczony kapłan. W ważnych sprawach proszę do niego się zgłaszać.

5. W parafii porządek Mszy św. i nabożeństw nie ulega zmianie.. Po Mszach św. śpiewane będą Suplikacje.

6. Odwołujemy środową modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała i piątkowe spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

7. W czwartek Uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 - zbiorowa. Intencje możemy składać przed Mszą św. w zakrystii.

8. Nie wiemy jak będzie z rekolekcjami, które powinny się rozpocząć za 2 tygodnie. Najprawdopodobniej będzie tylko dzień spowiedzi.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej.