Ogłoszenia duszpasterskie - 19.07.2020r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji św. Krzysztofa. Każdy kierowca otrzyma zawieszkę odblaskową. Złożone z tej racji ofiary przeznaczone są jak każdego roku na pomoc misjonarzom.

2. Gościmy w naszym sanktuarium ks. diakona Michała Paśnika, który przez cały dzień dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym i błogosławi pojazdy.

3. We wtorek zapraszamy na kolejną katechezę przygotowującą nas do zwierzenia Matce Bożej Chełmskiej podczas tegorocznych uroczystości odpustowych. Katechezy w ramach homilii podczas Mszy św. o godz. 18.00 głosi ks. infułat Kazimierz Bownik.

4. Dni letnie dają nam dobrą pogodę, czasem jest gorąco. Powoduje to również zakładanie na siebie lekkich ubrań. Przypominamy jednak, że nie wszystkie z nich nadają się jako strój na modlitwę w kościele. Kochani, wszyscy musimy być na to wrażliwi!

5. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową po naszej Chełmskiej Kalwarii.

6. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na remonty prowadzone w sanktuarium. Bóg zapłać! wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i dobrym słowem wspierają te prace.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.