Ogłoszenia duszpasterskie - 26.07.2020r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. We wtorek zapraszamy na kolejny dzień przygotowania do zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej. Specjalna homilia jest głoszona podczas Mszy św. o godz.18.00.

2. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca - o godz. 7.30 różaniec, po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i piętnastominutowe rozważanie.

3. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to od dziewięciu miesięcy spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Tym razem również wyjdziemy z modlitwą na ulice naszego miasta. Zapraszamy! Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomych! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą. Takie będą również rodziny.

4. W sobotę wypada też 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w całym kraju zawyją syreny. Niech nie zabraknie naszej dobrej reakcji w modlitwie.

5. Chełmski Dom Kultury po raz kolejny zaprasza na koncert Godzina W, upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Odbędzie się on w sobotę o godz. 20.00 w Amfiteatrze Kumowa Dolina. Darmowe wejściówki są do odebrania w CHDK-u i w Kinie Zorza.

6. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie i konferencja Rodziny Żywego Różańca.

7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na bieżące prace w sanktuarium. Za wszystkich naszych dobrodziejów modlimy się w każdą środę podczas Mszy św. o godz. 18.00. W tej chwili trwa renowacja ołtarzy bocznych ze złoceniem ram, prace archeologiczne w zakrystii północnej i od wtorku rozpocznie remont elewacji północnej bazyliki.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tym razem w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o powrocie po renowacji Obrazu Matki Bożej Chełmskiej.

9. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciasto w towarzystwie rodziny bądź przyjaciół.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.