Ogłoszenia duszpasterskie - 02.08.2020r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Sierpień w Polsce od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji, w którym wielu naszych rodaków powstrzymuje się całkowicie od spożywania alkoholu. Niektórzy wpisują się do ksiąg trzeźwościowych wystawionych w tym czasie w kościołach. W naszej bazylice księga wyłożona jest przy wyjściu głównym.

2. Gościmy dziś ks. diakona Dawida Wolińskiego, dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym. Pochodzi z parafii św. Jadwigi Królowej w Lublinie.

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz.18.00 kolejna katecheza przygotowująca nas do zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy. Jest też transmisja online.

4. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: w czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za powołanych do służby Bożej oraz za osoby modlące się za kapłanów i siostry zakonne. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach, a spowiedź w bazylice podczas każdej Mszy św., wieczorem - od godz. 17.30.

6. Wykonaliśmy nowe tablice na wota, które zostały zawieszone przy ołtarzu Matki Bożej. Składamy serdeczne Bóg zapłać! ks. Tomaszowi za piękne ich ułożenie oraz naszym klerykom i lektorom, którzy skutecznie wspomagali go w tej pracy. Dziękujemy też strażakom Państwowej Straży Zawodowej w Chełmie za zawieszenie tablic w bazylice.

7. Jednocześnie prosimy - jeśli ktoś z nas doznał jakiejś szczególnej łaski za pośrednictwem Matki Bożej Chełmskiej, niechaj złoży swoje świadectwo. Jeśli czujemy potrzebę podziękowania Maryi, możemy złożyć w zakrystii czy w kancelarii jakiś dar wotywny (ze złota, srebra, korale, ordery, odznaczenia itp.).

8. Przypominamy o stroju do kościoła, by był godny tego miejsca.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy oczyszczaniu „wysokiej górki.

10. Zapraszamy do kawiarenki i do krypt.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Gościom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.